O víkendu havarovalo na silnicích v kraji 9 motorkářů, 7 z nich se zranilo

Jeden z motorkářů se o víkendu zranil při srážce s osobním autem mezi Slušovicemi a Trnavou na Zlínsku. Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hezké počasí vylákalo o uplynulém víkendu velké množství motorkářů. Bohužel se jen za tyto dva dny stali také účastníky 9 dopravních nehod, ke kterým museli vyjíždět policisté. Podle policejní mluvčí Lenky Javorkové řidiči motocyklů 7 z havárií zavinili, stejný počet jich také utrpělo lehké zranění.

Při jedné z víkendových nehod sehrál svou roli i alkohol. „Opilý motorkář havaroval v neděli krátce před pátou hodinou odpoledne v Hrachovci u Valašského Meziříčí. Šestatřicetiletý řidič na motocyklu značky Kentoya nezvládl vlivem rychlosti a opilosti řízení, v levotočivé zatáčce vyjel mimo silnici a narazil do plotu. Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,29 promile alkoholu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ sdělila Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od začátku letošního roku se na silnicích ve Zlínském kraji odehrálo 36 nehod s účastí motorkářů, ve 4 případech řídily ženy. „Z celkového počtu 25 nehod řidiči motorek zavinili. Při nehodách jeden motorkář zemřel, 18 utrpělo lehké zranění a 3 zranění těžké. Celkem 3 motorkáři byli při nehodách pod vlivem alkoholu,“ shrnula na závěr Lenka Javorková.

Opilý motorkář havaroval v Hrachovci. Foto: Policie ČR