Okradl vlastního bratra. Za necelou tisícovku mu hrozí až tři roky

JABLONECKO – Nenapravitelný zloděj ukradl platební kartu v bytě, ve kterém bydlel s rodinou svého bratra. Škoda nebyla příliš velká, necelých tisíc korun, nicméně vzhledem k tomu, že šlo o dvakrát odsouzeného zloděje, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.

Minulý týden policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili třicetiletému muži podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil v noci z 24. na 25. ledna letošního roku v Tanvaldě.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Tehdy v bytě, ve kterém bydlel s rodinou svého bratra, odcizil z volně odložené peněženky platební kartu. Následně s touto kartou provedl čtyři transakce, kterými z účtu odcizil celkovou částku 896 korun. „Tohoto skutku se dopustil i přesto, že byl v uplynulých třech letech za spáchání trestného činu krádež již dvakrát pravomocně potrestán rozsudky Okresního soudu v Přerově. Vzhledem k této skutečnosti podezřelému muži nyní za spáchání uvedených dvou trestných činů hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky,“ sdělila policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Ilustrační foto