Opilá seniorka sedla do auta a nezvládla jízdu na parkovišti. Neměla v pořádku ani papíry

JESENICKO – Seniorka, která včera havarovala v Lipové – lázních na Jesenicku na parkovišti upozornila nejen na to, že je opilá, ale také policistům nepředložila lékařské potvrzení potřebné k řízení auta ve věku vyšším než 65 let. Teď se asi v autě hned tak neprojede.

Včera v Lipové – lázních na Jesenicku havarovala 68letá žena se svým Peugeotem 207. Okolo půl čtvrté odpoledne jela do Horní Lipové. Zde chtěla najet na parkoviště. Při tomto manévru však poškodila zde zaparkovaný Peugeot 406. Na vozidlech vznikla škoda za 30.000 korun. „Když na místo přijeli policisté, provedli i řidičky orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,56 ‰ alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Policisté ženě zadrželi řidičák a zakázali jí další jízdu. Osmašedesátiletá řidička také ke kontrole nepředložila lékařské potvrzení k řízení motorových vozidel. První povinnou lékařskou prohlídku musí absolvovat všichni řidiči, kteří dovrší 65 let. Další prohlídka následuje v 68 letech a poté každé dva roky. Potvrzení vystavené lékařem musí řidič – senior mít při každé jízdě s sebou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .