Osmašedesátiletá seniorka řídila se 2 promile alkoholu

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Nebezpečná jízda s kličkováním a najížděním do dalších aut, takové bylo počínání seniorky za volantem krátce po půl deváté večer. Za řízení pod vlivem alkoholu jí může čekat pokuta, zákaz řízení, nebo jeden rok vězení.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo minulý čtvrtek. Policisté na tísňové lince obdrželi dva telefonáty upozorňující na podivně nebezpečnou jízdu osobního auta. První volající viděl vozidlo jet ze směru od Žabokrk na Hronov. Telefonující chvíli auto sledoval, ale ve Velkém Poříčí se mu bohužel ztratilo z dohledu. O pár minut později se ozval druhý volající, který policistům sděloval, že vidí jet kolem vlakové stanice Náchod-Malé Poříčí auto, které kličkuje a najíždí na další auta. Jednalo se o to samé vozidlo. „V tu dobu již na uvedenou silnici byla vyslána policejní hlídka. Podle uvedené SPZ policisté zjistili, že auto patří 68leté ženě z Náchodska a začali po něm pátrat,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Náchodě v Borské ulici si hlídka vozidla všimla a snažila se ho zastavit pomocí světelného nápisu STOP. Šoférka na to však nereagovala a pomalu pokračovala v jízdě u pravé krajnice, kterou kličkovaně kopírovala a rozhodla se zastavit až v ulici Za Teplárnou před místním obchodem.

Policisté řidičku vyzvali k předložení všech potřebných dokladů. Ta však reagovala velmi zmateně a zpomaleně, a tak hlídce nezbývalo nic jiného než svou výzvu několikrát zopakovat. Pak již začala šoférka doklady hledat, ale tím způsobem, že jí vše z rukou padalo na zem. Na zemi skončil jak telefon, tak slevové karty, kupóny i šála. Poté se konečně ženě podařilo najít požadované doklady, ty byly v pořádku. V pořádku však nebyla dechová zkouška, při té žena nadýchala 2 promile. Policisté jí okamžitě odebrali řidičák a zakázali jí další jízdu.

„Z následného vyšetřování vyplynulo, že řidička jela domů z Policie nad Metují a že před jízdou vypila prý pouze dvě desítky, naštěstí nezpůsobila žádnou dopravní nehodu a ani nic nepoškodila,“ dodává mluvčí.