Na opravy památek město poskytne dotaci téměř 4 miliony korun

Ilustrační foto

BRNO – Oprava Mahenova divadla, Filharmonie Brno a medlánecké zvonice. Na tyto projekty město poskytne dotaci 3,6 milionu korun. Dnes se touto otázkou na svém zasedání zabývali radní, schválit ji ještě musí zastupitelé.

„Město Brno každoročně přispívá ze svého rozpočtu vlastníkům kulturních památek na jejich opravy a údržbu. Letos peníze poputují ke dvěma příspěvkovým organizacím a městské části Brno-Medlánky,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Do Mahenova divadla poputuje 3,2 milionu korun, za které se opraví II. a III. pořadí v hledišti, vymalují se stěny, doplní poškozený štukový dekor, opraví dřevěné prvky a vymění poškozené textilní čalounění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Medlánečtí získají 200 tisíc na památkovou obnovu zvonice na Kytnerově. Ta je podmáčená, práce tedy budou spočívat v provedení izolace proti vodě a následně budou obnoveny tesařské, klempířské nebo zámečnické prvky, dojde k úpravě povrchu podlah a provedeny budou i štukatérské práce,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer. Zbylých 261 tisíc dostane Filharmonie Brno na opravu terasy a stropu předsálí. Terasa má poškozenou izolaci, díky čemuž zatéká do konstrukce, bude položena také nová dlažba. V předsálí dojde k obnově poškozených štukových omítek, zlacení a bude nově vymalováno.