Opilý cyklista s více než 2 promile boural, potřeboval péči záchranky

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Po deváté hodině večer záchranáři kontaktovali policisty s informací o nehodě třiašedesátiletého muže. Ten nezvládl řízení kola a upadl z něj na zem. Policisté nehodu řeší, ale s největší pravděpodobností bude předána jako přestupek ke správnímu orgánu k dořešení.

Jak dnes sdělila policejní mluvčí Eliška Majerová, k této události došlo toto úterý v Jaroměři v Pionýrské ulici. Muž byl po pádu z kola zraněn, musela se o něj postarat lékařská záchranná služba. „Policisté vyzvali muže k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní. Přístroj u cyklisty naměřil hodnotu 2,40 promile alkoholu v dechu,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté apelují na cyklisty:

Ani za řídítka jízdního kola alkohol nepatří!

Při jízdě na jízdním kole je třeba dodržovat pitný režim, ne však v podobě alkoholu! Cyklisté mnohdy zapomínají, že jsou také účastníky silničního provozu stejně jako řidiči vozidel. I jim zákon o provozu na pozemních komunikacích striktně zakazuje požívat před jízdou či během jízdy alkoholické nápoje. U takto posilněného cyklisty se významně zvyšuje riziko, že havaruje a ohrozí tak své zdraví a mnohdy i život. Alkoholem ovlivněný organismus pomaleji reaguje na podněty. Díky tomu má poté řidič zhoršené reakce, odhad vzdálenosti a dochází k poruše rovnováhy a soustředění.

Buďte vidět!

Cyklisté jsou stejně jako chodci nejzranitelnější v silničním provozu a měli by více dbát na svoji bezpečnost. Důležité je proto zvýšit svoji viditelnost.  Správně umístěný reflexní prvek může zachránit život, je totiž viditelný až na 200 metrů, což je dostatečná vzdálenost, na kterou může řidič zareagovat. Jízdní kolo musí mít vždy odrazku přední, zadní, boční a na pedálech. Za snížené viditelnosti ještě navíc přední a zadní osvětlení. Ideálním doplňkem povinné výbavy je reflexní proužek na kotníku.