Plyšový pejsek Defík byl pro Filípka velkou oporou

Zdroj: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – Na konci dubna vyslalo operační středisko záchranné služby pomoc k malému chlapci do lesa na Brněnsku. Měl těžké poranění nohy.

Na místo vyrazil vrtulník, dvě pozemní posádky a inspektor provozu. Zdravotníci malému pacientovi poskytli komplexní péči včetně kyslíkové terapie a léků na tišení bolesti. Nohu zafixovali a hocha uložili do vakuové matrace a vrtulník ho k další péči transportoval do Dětské nemocnice v Brně.. Malý pacient vše snášel velmi srdnatě. „Plyšový pejsek záchranář byl pro Filípka velkou oporou, opravdu mu moc pomohl. Děkujeme za to, jak se záchranáři o našeho synka postarali,“ říká tatínek zraněného chlapce. „My děkujeme za pochvalu a doplníme, že Defíka s sebou v sanitkách vozíme právě proto, aby byl dětem útěchou, když musí prožívat nepříjemné chvíle. Filípkovi přejeme brzké zotavení a posíláme velký palec nahoru za to, jak byl statečný,“ pochválila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.