Policisté o víkendu kontrolovali řidiče na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku

Ilustrační foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO/UHERSKOHRADIŠŤSKO – Policisté na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku narazili na silnicích o uplynulém víkendu na řadu hříšníků za volantem. Zatímco někteří zapomněli ubrat plyn, druzí se nerozpakovali vydat na cesty značně podnapilí. O výsledcích kontrol informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V sobotu se odehrála na Uherskohradišťsku dopravně bezpečnostní akce, při které se hlídky zaměřily hlavně na dodržování stanovené rychlosti. Měření probíhalo na hlavním tahu I/50 u Starého Města a u Kunovic. „V rámci této akce jsme zkontrolovali 180 vozidel. Nohu z plynu zapomnělo sundat hned šedesát pět řidičů, kteří mimo obec překročili povolenou devadesátku. Jednašedesáti z nich jsme za jejich prohřešky uložili blokové pokuty v celkové výši 72 000 korun. Čtyři přestupce jsme pak oznámili správnímu orgánu k projednání,“ shrnula Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V neděli pak morkovičtí policisté řešili dva řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. „Odpoledne krátce před pátou hodinou zastavili při namátkové kontrole v obci Roštín třiatřicetiletého muže ve vozidle značky Volkswagen Passat. Provedli u něj běžnou kontrolu, se kterou souvisí i dechová zkouška na alkohol. Nadýchal 2,20 promile,“ vylíčila Simona Kyšnerová.

Druhým hříšníkem byla devětadvacetiletá žena. Tu přistihli večer krátce před devátou ve Zborovicích. „Žena řídila automobil značky Škoda Fabia. V dechu měla 1,16 promile alkoholu,“ upřesnila mluvčí.

Další jízdu policisté podnapilým řidičům zakázali. Navíc jim zadrželi řidičský průkaz. „Nyní jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Simona Kyšnerová.