Požár včera zničil kus mladého lesa u Šternberka. Škoda je obrovská

ŠTERNBERSKO – Hasiči vyjeli včera kolem druhé hodiny odpoledne k požáru lesní mýtiny s novou výsadbou u Šternberka. Zásah komplikoval silný vítr i nepřístupný terén. Příčiny a okolnosti vzniku požáru vyšetřují hasiči spolu s policisty.

Včera kolem druhé hodiny odpoledne vyjeli hasiči k požáru mýtiny s novou výsadbou na Babí hoře u Šternberka. Zásah komplikoval silný vítr a nepřístupný terén. „Využíváme dálkovou dopravu vody i smáčedla,“ uvedla krajská mluvčí hasičů u Lucie Balážová. Podle informací policie na místě zasahovalo deset profesionálních jednotek hasičů a několik jednotek dobrovolných hasičů. „Podle prvotních informací došlo k požáru lesního porostu s vysazenými mladými borovicemi, vzrostlými duby a habry na ploše o výměře zhruba 2 ha,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Přesné příčiny a okolnosti vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .