Řidiči, pozor! Přes kraj pojede konvoj NATO

ilustrační foto: ČSA

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Armáda České republiky chystá přejezd konvoje NATO přes Česko. Vojáci pojedou do Maďarska na mezinárodní cvičení Saber Guardian 2021, které je součástí aliančního cvičení NATO Defender Europe 2021.

Od soboty 22. do středy 26. května se 600 amerických vojáků se 190 kusy techniky přesune z Německa na Slovensko. Konvoj bude pokračovat dál do Maďarska a Bulharska na mezinárodní alianční cvičení. „Zařídíme, aby průjezd byl hladký a neomezil dopravu. Konvoje pojedou hlavně večer a v noci,“ slibuje armádní mluvčí Magdalena Dvořáková. Průjezd konvojů bude koordinován ve spolupráci s Policií České republiky, Vojenskou policií a ředitelstvím silnic a dálnic tak, aby konvoje nijak neomezovaly běžný silniční provoz. Preventivně jsou naplánovány objízdné trasy a alternativní místa k odpočinku a na přespání. Americké jednotky budou rozděleny do tří konvojů po třech až čtyřech skupinách. V každé skupině bude od 10 do 20 kusů kolové techniky. Každý konvoj na území České republiky stráví maximálně 48 hodin a bude přejíždět s denním odstupem. Skupiny budou mít mezi sebou hodinové rozestupy. Více se dovíte na info.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.