Škola byla zmodernizovaná za miliony

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Jedna ze základních škol se od nynějška může pyšnit novými kabinety i učebnami včetně vybavení. Úpravy trvaly skoro tři čtvrtě roku, náklady jdou do milionů. Část z nich by ale měly pokrýt finance z evropských dotací.

Rozsáhlé opravy v budově základní školy Náchod – Plhov probíhaly od srpna loňského roku do letošního dubna. Během nich došlo ke stavebním úpravám a modernizaci pěti odborných učeben a pěti kabinetů. Celková investice přesáhla částku deset milionů korun, z evropských dotací bude možné pokrýt až 90% výdajů. Z evropských peněz bylo pořízeno také vybavení do učeben jako např. mikroskopy či různé experimentální sady. „Projekt, který si osobně prohlédli v doprovodu ředitele školy Vladimíra Honzů starosta Jan Birke a místostarostové Jan Čtvrtečka, Pavla Maršíková a František Majer, zahrnuje kromě stavebních prací a dodávky technického vybavení a nábytku také modernizaci konektivity a sadové úpravy v areálu školy,“ dodává za město tisková mluvčí Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.