U požáru lesa, kde plameny napáchaly škodu za 100 tisíc korun, zasahovalo 20 hasičských jednotek

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Krátce po půl druhé odpoledne museli přispěchat hasiči k požáru lesa, ve strmém svahu v katastru obce Sněžné. Při likvidaci ničivých plamenů byla vyžádána přeshraniční výpomoc dvou jednotek z Polska.

Jak dnes potvrdil mluvčí hasičů Ondřej Sezima, k požáru na přibližné ploše 200 x 300 metrů došlo toto úterý. „Místo zásahu bylo rozděleno na úseky, byla zřízena čerpací stanoviště a k dovedení vody byla natažena dvě několikasetmetrová dopravní vedení,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krátce, po páté hodině odpoledne ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Při dopravě materiálu, který byl nezbytný k likvidaci požáru, vypomáhaly dvě čtyřkolky od Policie ČR a Horské služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrálních stanic Hradec Králové, Náchod, Rychnov nad Kněžnou a Dobruška. Na pomoc přispěchaly také dobrovolné jednotky z Třebechovic pod Orebem, Nového Města nad Metují, Nového Hrádku, Náchoda, Velké Jesenice, Slavoňova, Deštného v Orlických horách, Dobrého, Kostelce nad Orlicí, Olešnice v Orlických horách, Solnice, Vamberka, Dobrušky a Bohdašína. Z Polska zasahovaly jednotky Lewin Klodzki a Duszniki Zdrój.