Ve Zlíně se na půl hodiny zastavily trolejbusy

Ilustrační foto: archiv DSZO

ZLÍN – Neobvykle dlouhý výpadek proudu ochromil kolem úterního poledne trolejbusovou dopravu ve Zlíně a na páteřní trase mezi Zlínem a Otrokovicemi. Dispečeři zachraňovali situaci nasazováním náhradních autobusů nebo trolejbusů s dieselagregátem.

K rozsáhlému výpadku napájení trolejového vedení došlo od 11:55 do 12:37. „Výpadkem byly zasaženy úseky od Čepkova na Jižní Svahy a úsek mezi Poliklinikou a Malenovicemi. Trolejbusy bez dieselagregátu a bez bateriového pohonu zůstaly stát. Největší zaznamenané zpoždění narostlo až na 37 minut,“ popsal mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Dopravní obslužnost mezi Zlínem a Otrokovicemi jsme se snažili zajistit posilovými náhradními autobusy a trolejbusy s dieselagregátem. Také na linku 8 na Jižní Svahy jsme vypravili posilový autobus,“ sdělil vedoucí dispečer Jan Tesař.

Po obnově dodávky elektrické energie se trolejbusy postupně vracely do svých časových poloh podle jízdních řádů. Dispečeři však museli část spojů zkrátit a manipulačně otočit přes Malenovice-Centro nebo kolem kostela v centru Zlína, aby spoje dohnaly vzniklá zpoždění. „Výpadek proudu byl způsoben dodavatelem elektrické energie. Podle našich informací byl jeho příčinou pád stromu a poškození kabelů vysokého napětí,“ vysvětlil Jan Tesař.