VIDEO: Jak vrtulník pomáhal hasit velké požáry lesů na Tišnovsku a Blanensku

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV, BLANSKO – Od soboty hasiči vyjížděli k 30 požárům lesních a travních porostů. Šestkrát vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu. V úterý odpoledne si požár na Blanensku vyžádal nasazení stovky hasičů a vyhlášení 3. stupně požárního poplachu.

V pondělí jednotky zasahovaly u rozsáhlého požáru paseky poblíž obce Veselka na Blanensku. Plameny způsobily škodu za 5000 korun. Jejich příčinou bylo pálení klestí.  V úterý dopoledne hořel lesní porost na Tišnovsku u obce Hluboké Dvory. Vzniklá škoda se vyčísluje. Vyšetřovatel v současné chvíli pracuje s verzemi nedbalosti či úmyslného zapálení. Odpoledne hasiči vyjeli nejprve k obci Níhov. Plameny zde zachvátily porost na ploše 400 krát 400 metrů. Požár zde nezpůsobil škodu. O pět minut později vyjely jednotky k požáru v lese nedaleko obce Černovice na Blanensku. Zde požár pohltil 2 hektary mladých stromků a území po těžbě. Velitel zásahu si vyžádal vyhlášení třetího stupně požárního poplachu. Hasilo celkem 100 profesionálních a dobrovolných hasičů z 19 jednotek. Vrtulník s hasícím vakem provedl celkem 15 shozů. „Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 150 tisíc korun. Odpoledne v Osikách hořela hrabanka na ploše 70 krát 70 metrů. Příčina a vzniklá škoda zůstává v šetření,“ vyjmenovali mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška a Filip Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.