I přes zákaz řízení seděl za volantem a ještě pod vlivem drog, nebylo to poprvé

Ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Čtyřiadvacetiletý muž je pořádně opovážlivý. Vrchlabští strážníci přistihli mladého muže za volantem bez papírů a pod vlivem narkotik, okamžitě byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Těm mladík nebyl neznámý, podobnou situaci s ním již řešili.

Jak nyní potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, k události došlo minulý pátek ve Vrchlabí. Jakmile si policisté přebrali mladého šoféra od strážníků k dořešení, hned jim bylo jasné, o koho jde. V úterý 4. května ve večerních hodinách, s ním totiž v Nerudově ulici řešili stejné věci. Ten večer řídil vozidlo Ford. Policisté s mužem jeho trestný čin projednali, zakázali mu další jízdu a jasně mu sdělili, že je nutné, aby si auto uzamkl a odešel domů pěšky. Vypadalo to, že mladík uposlechl, ale pravděpodobně se za nějakou dobu k autu vrátil a odjel s ním domů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jelikož z výpovědi obviněného bylo naprosto zřejmé, že zákaz řízení bere na lehkou váhu a bude řídit dál, což sám policistům sdělil, policejní komisař v pátek k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhán vazebně,“ říká mluvčí.