Měl tříletý zákaz řízení, a byl navíc pod vlivem drog, přesto se nerozpakoval sednout za volant

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

JIHLAVA – Podezření z trestného činu čelí devětatřicetiletý muž z Jihlavska, který řídil auto přes uložený zákaz. Test dále odhalil v jeho těle přítomnost dvou návykových látek, takže se řidič bude zodpovídat ještě z přestupku, za který hrozí až dvacetitisícová pokuta.

Nezdárného řidiče odhalila ve středu 12. května kolem osmé hodiny ráno policejní kontrola na ulici Průmyslová v Jihlavě. Muž, který se vzhledem k okolnostem neměl k řízení ani přiblížit, neměl řidičák. To ale nebylo zdaleka všechno. „Policisté zjistili, že řidič má soudem mimo jiné uložený trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu tří let, usednout za volant by směl až na podzim příštího roku. Provedený test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ukázal u řidiče pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lékařskému vyšetření se muž odmítl podrobit. Policisté mu následně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, což budou řešit ve zkráceném přípravném řízení. Řidič se dále dopustil přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.