Nábřeží Ostravice se dočká, po Pleskotově lávce, dalšího mostu v centru Ostravy

Foto: MMO - Ukázka práce architekta Kouckého (Trojský most, Praha)

OSTRAVA – Ostravu ozdobí nový most architekta Romana Kouckého. Toto přemostění nahradí současný dosluhující 4proudový most, který je situován v ulici Na Karolině a spojuje centrum Ostravy se silnicí Frýdeckou a Slezskou Ostravou.

Současný most vlastní Moravskoslezský kraj. Kromě zlepšení technického stavu si od nového přejezdu nad řekou Ostravicí slibuje, pro změnu Město Ostrava, také poněkud vyšší architektonickou hodnotu této stavby.

Foto: MMO – Stávající, technicky nevyhovující, most

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nový most se má dokonce stát jakousi architektonickou dominantou městské čtvrti, kde v současnosti probíhá jak rychlá bytová výstavba, tak vzniká moderní kampus Ostravské Univerzity.

Autorem projektu bude architekt Roman Koucký, který již vytvořil známý Mariánský most v Ústí nad Labem a také Trojský most v Praze. Město Ostrava již v této věci uzavřelo s Moravskoslezským krajem dohodu.

V Ostravě se tak můžeme těšit na novou, architektonicky velmi zajímavou stavbu, kterou ocení nejen řidiči a cyklisté, ale i pěší.

Dále na našem webu

„Oživování cyklisty (+53) v Beskydech na chvíli vypadalo nadějně,“ řekli záchranáři

„Oživování cyklisty (+53) v Beskydech na chvíli vypadalo nadějně,“ řekli záchranáři