Nemá psa, ani peníze. Podvod „made in Afrika“

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Člověk míní a „podvodník“ mění. Své o tom ví mladá žena, která si na internetu vyhlédla štěně labradorského retrívra a zaplatila za něho jedenáct tisíc. Štěněte se ale nedočkala a o peníze přišla.

Třicetiletá žena se při online komunikaci se s prodejcem dohodla na zaplacení částky přesahující 11 tisíc korun bezhotovostní platbou prostřednictvím platební karty. „Varováním pro ni nebyla ani komunikace lámanou češtinou, která napovídala, že by se mohlo jednat o cizince. Cenu za štěně dle dohody s prodejcem uhradila ve dvou platbách, ale psa, ani další komunikace, se už nedočkala. Když následně ve své bance zjistila, že platba odešla do afrického Kamerunu, teprve pochopila, že se stala obětí podvodu a věc přišla oznámit na obvodní oddělení do Němčic nad Hanou,“ sdělil tiskový mluvčí František Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policistům se dosavadním šetřením podařilo zjistit, že obdobných případů je v rámci celé republiky šetřeno už víc. „Proto apelujeme na všechny nakupující (i prodejce) v online prostředí, aby k takovým nákupům přistupovali s co nejvyšší obezřetností a nenechali se ovlivnit touhou po zboží, ani zlákat výhodnou nabídkou,“ dodal Kořínek.