Opilý řidič boural v Horažďovicích. Nadýchal 3,25 promile alkoholu

ilustrační fotografie, zdroj: PČR

HORAŽĎOVICE – Ve velmi podroušeném stavu usedl třiačtyřicetiletý muž z nedaleké obce u Horažďovic za volant svého osobního auta značky Škoda Felicia. Není divu, že jeho jízda nedopadla dobře.

Když projížděl v Horažďovicích Komenského ulicí směrem na Malý Bor, narazil do středového ostrůvku, najel na něj a poškodil dopravní značku. Muž chtěl pokračoval v jízdě, ale vlivem poškození přední nápravy a kol auto odmítlo poslušnost a zastavilo se. „Policisté při dechové zkoušce naměřili 3,14 a opakovaně 3,25 promile alkoholu. Muže převezli do zdravotnického zařízení v Sušici, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve. Odhadnutá hmotná škoda činí 30 tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.