Pejsci z útulku jsou vděční za každé pohlazení

I zvířata mají těžké osudy

PROSTĚJOVSKO – Psí útulek Voříšek, který od roku 2006 funguje v Čechách pod Kosířem, je vyhlášen široko daleko. Ročně branami útulku projde až dvě stě pejsků z celého Prostějovska a části Olomoucka. Díky skvělé péči a prezentaci většina z nich najde nový domov.

V současné době je areálu útulku 42 pejsků, kteří jsou připraveni k adopci a čekají na své nové pány. Mezi nimi i devět štěňátek, která se narodila kříženci Agnesce, která přišla do útulku v zuboženém stavu a březí. „Štěňátka jsou andílci s ďáblíkem v těle a máma Agneska má asi místo mléka energetický nápoj, protože chvilku nevydrží, aby je člověk vyfotil. Štěňátka se mají se krásně k světu, nabírají na váze a maminka se o ně pečlivě stará,“ sdělil majitel útulku Leopold Dostál.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ne vždy ale mají všichni pejsci štěstí. Řeč je o fence Elze, která odešla do adopce a všichni si mysleli, že se na ni usmálo štěstí. Jaký šok v útulku zažili, když byla fenka o pár později nalezena uvázaná na řetězu a opuštěná. „Jeden den má člověk radost, že našla druhý domov a druhý den se jí někdo tímto hnusným způsobem zbaví,“ neskrývá rozrušení Dostál.

Přestože osudy pejsků z útulku nebývají veselé, většina zvířat je milé povahy a je za každé lidské pohlazení vděčná. Stále více dobrovolníků chodí do útulku pejsky venčit nebo jim život ulehčuje finančním příspěvkem. Chcete-li se i vy stát patronem pejsků, můžete přispět prostřednictvím webové aplikace. Voříšek k tomu to účelu zřídil transparentní účet.