Přerov fandí grilování, na Laguně budou vonět steaky

Už se vám sbíhají sliny?

PŘEROV – Žijete v paneláku a marně hledáte ideální místo pro relaxaci, piknik i grilovací party? V Přerově nemusíte chodit daleko. V lokalitě bývalého „Hříbku“ na Laguně vznikne nová grilovací zóna, kterou budou moci obyvatelé využít zdarma.

„Grilovací zónu chceme vybudovat rychle a levně, bez nutnosti opatření ze strany stavebního úřadu. Kousek od vodní plochy necháme vytvořit zpevněnou štěrkovou plochu o velikosti zhruba pět krát pět metrů, kam si mohou návštěvníci přinést dva grily. My dodáme sadu dvou stolů s lavičkami,“ uvedl primátor města Petr Měřínský. Slíbil, že grilovací místo se začne budovat ještě letos. Když se záměr ujme a bude se lidem líbit, není vyloučeno rozšíření plochy nebo pořízení zabudovaných veřejných grilů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

S nápadem na novou atrakci v relaxační části Přerova přišel radní Jakub Navařík. „V posledních letech se v mnoha městech Evropy, a dnes už i v České republice, objevují veřejné grilovací zóny. Ty jsou oblíbeny především obyvateli měst, kteří jinak nemají příležitost takto posedět s přáteli u grilu, protože nevlastní vhodný pozemek,“ vysvětlil Navařík, proč myšlenku prosazoval. Zabýval se všemi lokalitami, které by byly vhodné a nakonec navrhl místo u velké Laguny.

Areál je oblíbeným místem návštěvníků už řadu let. I když jde oficiálně o přírodní koupaliště až pro patnáct set osob, do vody plavci vcházejí sporadicky. Přerované spíše využívají okolní plochy. Nachází se tu dětské hřiště i sportoviště pro míčové hry, odrostlé děti či dospělí tu mohou na posilovacích strojích trénovat svou fyzičku. Milovníci discgolfu tady mají svou trasu a v těsné blízkosti je rovněž park pro skateboardisty a koloběžkáře. Součástí areálu jsou také dvě restaurace.

Místo jako stvořené pro piknik