Přijďte si nakoupit přísadu, květiny i zahradnické pomůcky. Tentokrát již bez omezení sortimentu

OLOMOUC – Ani tento rok se bohužel neuskutečnila proslulá květinová výstava Jarní Flora Olomouc. Aby však lidé nepřišli o možnost nakoupit si rostliny a potřeby k zahradničení, uspořádalo letos výstaviště alespoň oblíbené Zahradnické trhy. Tento víkend se uskuteční druhé letošní trhy ze tří.

Jaro a podzim jsou bezpochyby nejdůležitějším obdobím pro všechny zahrádkáře. I proto jsou opět jarní zahradnické trhy, letos největší v České republice, bohaté na sortiment rostlin, výpěstků i zahradnických pomůcek. Tento víkend 15. a 16. května přinesou v okolí pavilónu A ve Smetanových sadech v Olomouci už konečně plnohodnotné nákupy. Nabízený sortiment totiž už neomezují žádná nařízení, která doposud zakazovala například prodej hobby či zahradnických potřeb a pomůcek. K dostání budou od 9 do 17 hodin i zeleninové přísady, balkonové květiny, bylinky, školkařské výpěstky či kaktusy. Výběr bude pestrý a plný barev.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Těšit se můžete třeba na petúnie, lobelky, muškáty, verbeny, trvalky i skalničky. Na své si přijdou i milovníci bylinek. Návštěvníci si budou moci koupit ovocné stromky a keře. Vstup je zdarma. Poslední letošní zahradnické trhy proběhnou příští víkend 22. a 23. května.