První krádež mobilů vyšla, při druhé už zloděj neměl tolik štěstí

Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Z trestného činu krádeže je podezřelý devětadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, který si během dvou dnů odnesl z jihlavského obchodního domu zboží za více než 13 tisíc korun. Jeho jednadvacetiletý komplic je podezřelý z přestupku.

Oba muži navštívili ve středu 12. května kolem třetí hodiny odpoledne obchodní centrum. „V prodejně odcizili dva mobilní telefony s boxy. Zboží se snažili z obchodu odnést bez zaplacení. Zastavil je ale pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zloději vzápětí skončili na policejní stanici. Policisté zjistili, že starší z obou mužů kradl v obchodě navíc ještě v pondělí 10. května, kdy si před devátou hodinou dopoledne odnesl z prodejny telefony v hodnotě přes šest tisíc korun.

Policejní inspektor sdělil devětadvacetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení. Jeho mladší spolupachatel je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.