Špinarka znovu zazpívá! Bude to v doku-fikční hře u Bezručů

Foto: DPB - Markéta Matulová a Vojtěch Johaník během zkoušení hry Špinarka

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ / OSTRAVA – Technické zkoušky, kostýmní zkoušky a generálka na spadnutí. Tím vším právě v těchto týdnech žije ostravské Divadlo Petra Bezruče. Do finále tady totiž jde chystaná hra Špinarka, která divákům naservíruje život fenomenální zpěvačky Věry Špinarové. A ruku na srdce, zrovna u Bezručů přesně tento typ divadelních her skvěle umí.

Jak už jsme naznačili v úvodu, autorská hra o životě zpěvačky byla napsána speciálně pro soubor Divadla Petra Bezruče. Titulní roli ostravské legendy ztvární Markéta Matulová. Jak autor hry je pod Špinarkou podepsán dramatik a režisér v jedné osobě, Tomáš Dianiška. Ten se tímto vrací k Bezručům po předchozí spolupráci na úspěšné inscenaci Transky, body, vteřiny. Díky autorce scény, Lence Odvárkové, se pak můžete těšit na ryzí návrat do minulosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Věru nevzali na konzervu, protože je příliš malinká. Nehodí se ani do sboru, na to má moc výrazný hlas. Věra žije v blbé době,“ popisují tvůrci hru, která je dokumentární fikcí, diváka zavede třeba do putyky, kde ale místo kávy odejde se slzami na krajíčku.

Premiéra Špinarky byla původně naplánovaná na 30. června 2021. Kvůli pandemii je ale odložena na neznámo kdy. Přesto věříme, že Markétu Matulovou v hlavní roli a také Kateřinu Krejčí, Jakuba Burýška, nebo Vojtěcha Johaníka v rolích dalších, uvidíme co nejdříve.

Dále na našem webu

„Oživování cyklisty (+53) v Beskydech na chvíli vypadalo nadějně,“ řekli záchranáři