Valašské muzeum v přírodě se chystá plně otevřít

Valašská dědina. Foto: Valašské muzeum v přírodě

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – S rozvolňování protiepidemických opatření se otevřely také brány Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Zatímco doposud se návštěvníci mohli procházet po venkovním areálu, již brzy budou moct opět nahlédnout do dřevěných stavení.

Od soboty 15. května se Valašské muzeum v přírodě rozhodlo plně otevřít, a to i včetně exteriérů. „Po čtyřměsíční přestávce se muzeum představí návštěvníkům v plné kráse. V chalupách přivítají návštěvníky tetičky a demonstrátoři, kteří budou jejich průvodci po areálu Valašské dědiny. Technické stavby na vodní pohon v Mlýnské dolině ožijí díky zručnosti našich mistrů. Samozřejmě bude také otevřen areál Dřevěného městečka. Formou výdejových okének se budou moci návštěvníci občerstvit a ochutnat valašské speciality. Přístupné jsou opět i naše stálé expozice v Sušáku, v Domě Pod Strání a Panské sýpce,“ láká Generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A to není vše. V rámci Mezinárodního dne muzeí, který proběhne 15. května, se návštěvníci mohou těšit na volný vstup do areálu. Podrobnější informace k otevírací době a ceně vstupného naleznete na stránkách muzea.

Dřevěné městečko. Foto: Valašské muzeum v přírodě