Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů

Foto: HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Mnoha obcím, zaplaveným po deštích bahnem, stále pomáhají hasiči ze všech obcí v okrese Opava. Jen do dnešního rána do 15.00 hodin odpoledne museli hasiči v Moravskoslezském kraji vyjíždět celkem ke 310 případům, z toho jich bylo nejvíce právě na Opavsku.

Pět jednotek dobrovolných hasičů pracovalo od čtvrtečního rána v obci Šilheřovice, kde zaplavila hlavně voda a bahno ze dvou rybníků několik desítek rodinných domků, dále hlavní i vedlejší silnice, příjezdy k úřadům, školám, obchodům a domům. Bahno ucpalo na několika místech i kanalizaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nejvíce je postižené Hlučínsko. Zejména zde čerpáme vodu a odstraňujeme nánosy bahna,“ řekl mluvčí hasičů, Petr Kůdela.

V tuto chvíli hasiči nejčastěji čerpají vodu ze sklepů domů a odstraňují následky přívalových dešťů na více než deseti místech Moravskoslezského kraje. „Počítáme s tím, že díky vývoji počasí počet zásahů nejen v pátek určitě ještě poroste,“ řekl dále Kůdela.

Po vlně přívalových dešťů, která se prohnala Opavskem a částí Ostravy během čtvrtečního dopoledne, zachránili hasiči z Lihovarského rybníka v Bohuslavicích na Opavsku pomocí člunu rybáře, kterého zde uvěznila přívalová voda.

V Ostravě na Mariánskohorské ulici zase museli ve čtvrtek hasiči ze zdejší, tak zvané myší díry, pod železničním mostem vyprostit osobní automobil BMW.

Fotogalerie hasičských zásahů v kraji: HZS MSK

Dále na našem webu

Vyšetřování tragické smrti ostravského strojvedoucího: Firma porušovala zákoník práce, směny trvaly i 40 hodin