Ještědský skiareál zahajuje letní sezónu

LIBERECKO – Příznivci jarních výletů se dočkali, ve skiareálu Ještěd se v sobotu 15. května rozjede lanová dráha Skalka, zatím ještě ve víkendovém provozu. Areál letos nově nabídne možnost on-line prodeje vybraných produktů na lanovku prostřednictvím věrnostního programu GOPASS anebo nový gastro provoz u výstupu z lanovky s panoramatickým výhledem.

Sedačková lanovka na Ještěd se při dodržení všech platných hygienických opatření poprvé v rámci letní sezóny rozjede již tuto sobotu a do začátku letních prázdnin bude návštěvníky vozit ve víkendovém režimu. Provoz lanovky bude probíhat od 9 do 17 hodin, s půlhodinovými intervaly a polední přestávkou. Od horní stanice mohou pěší i cyklisté dále pokračovat některým z oblíbených okruhů nebo naučnou stezkou po areálu.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. 

V Ještěd Bikeparku ještě probíhají poslední úpravy trailů a instalace dřevěných překážek. Oblíbený sportovní areál s dlouhou tradicí a závodní historií, nabízející čtyři sjezdové tratě všech obtížností, přivítá první jezdce rovněž tento víkend. Vyznavači zdravé dávky adrenalinu si mohou zpestřit svůj výlet jízdou na terénní koloběžce po doporučených trasách.

U horní stanice lanovky Skalka si návštěvníci užijí panoramatický výhled od nového gastro provozu, který nabídne občerstvení pro všechny turisty na hlavní hřebenové cestě. Při té příležitosti si mohou užít originální výhled na ještědský vysílač přes Ještěd Fotopoint, odkud mohou své fotografie sdílet na sociálních sítích.

Zásadní novinkou je možnost on-line nákupu vybraných jízdenek na lanovku, a to prostřednictvím věrnostního programu GOPASS, který v rámci celé skupiny Tatry Mountain Resorts čítá již přes 1,5 milionu aktivních uživatelů. „Nabídneme zákazníkům naše produkty a služby za cenově nejvýhodnějších podmínek, s možností čerpání celé řady dalších výhod. Jízdenku je možné koupit jednoduše přes náš e-shop, a to z pohodlí svého domova nebo třeba přes mobilní aplikaci při cestě na Ještěd,“ doplňuje ředitel Skiareálu Ještěd Jakub Hanuš. Pro letní sezónu bude v on-line nabídce zpáteční a jednodenní jízdné, samotný nákup probíhá na www.gopass.cz.

Turisté mířící do Liberce a okolí na více dní, mohou i letos využít oblíbeného produktu LANOVKA ZDARMA, do kterého je zapojeno 19 partnerských hotelů a penzionů. Ve vybraných ubytovacích zařízeních hosté získají zpáteční jízdenku na lanovku Skalka zcela zdarma. Kompletní informace o letním provozu Skiareál Ještěd najdete ZDE.

Foto: skijested.cz