Krádež sanitky v opavské nemocnici! Opilec s ní pak naboural do vozů policie

Foto: ZZS MSK

OPAVA – Případ pokusu o krádež sanitního vozu VW Transporter v areálu Slezské nemocnice v Opavě na ulici Olomoucké, je v tuto chvíli na stole opavských policistů a kriminalistů. 29letý Slovák už byl obviněn z neoprávněného užívání cizí věci a veřejného ohrožení pod vlivem návykové látky.

V noci z úterý 11. května na středu 12. května, se okolo půlnoci areálem opavské nemocnice pohyboval 29letý muž slovenské národnosti. Jak se zjistilo později, měl tou dobou v krvi 2,5 promile alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během půlnoční procházky náš muž narazil u jednoho z nemocničních pavilonů na odemčenou sanitku. „Pachatel využil nenadálé situace a chvilkové nepřítomnosti zdravotníků, do vozidla nasedl, nalezenými klíčky nastartoval a snažil se odejet,“ řekl mluvčí policie René Černohorský.

Protože byl ale silně podnapilý, jeho stav mu nedovolil odjet nijak daleko, a po pár metrech v areálu naboural do dvou zaparkovaných služebních aut Policie České republiky. Celková škoda na VW Transporteru, policejní Škodě Octavia a voze Hyundayi Tuscon, je 270 tisíc korun.

Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn a pachatel byl po dechové zkoušce, která prokázala v jeho krvi 2,5 promile alkoholu, umístěn na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění.

Dále na našem webu

Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů