Mladík si myslel, že je Bruce Lee. Včasný příjezd strážníků ho spasil před hořkou pravdou

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Velké štěstí postihlo v sobotu 8. května Zlín, kdy krajskou metropoli východní Moravy navštívil slavný Bruce Lee, oznámil dnes zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Zároveň dodal, že jistě není náhodou, že se tak stalo na Den vítězství a zrovna na zdejším autobusovém nádraží. Skutečnost, že známý herec, mistr a popularizátor bojových umění je již takřka pět dekád po smrti, není v tomto příběhu podstatná.

Půl hodiny před půlnocí zaznamenal operátor na městské kameře, že se na autobusovém nádraží schyluje k potyčce. „Kolem skupinky postávajících mužů totiž divoce poskakoval mladík svlečený do půli těla, který zaujímal křečovité bojové postoje. I když městská kamera neumí zprostředkovat přenos zvuku, bylo více než zřejmé, že pohár trpělivosti se rychle naplňuje. To se potvrdilo ve chvíli, kdy se jeden z mužů pokusil skotačícího chlapce neúspěšně chytit, načež se totéž povedlo po chvíli a jen na chvíli až dalšímu z nich,“ vylíčil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tou dobou už na místo směřovaly dvě nejbližší hlídky městské policie. „O několik chvil později bylo zjištěno, že horkokrevný mladík překypující tělesnou energií je osmnáctiletý občan nedaleké obce, který strážníkům sdělil, že je Bruce Lee a trénuje. Přítomní muži ve věku od 27 do 45 let o setkání s touto celebritou zjevně nestáli a strážníkům uvedli, že se vlastně nic nestalo, jen si přejí, aby je dotyčný neobtěžoval nejapnými řečmi a své skopičiny šel předvádět jinam,“ sdělil Pavel Janík.

Hlídka městské policie proto pomohla zkrotlému mladíkovi nalézt oblečení a batoh. Mistr bojových umění se posléze odebral v doprovodu kamaráda meditovat do místa bydliště.

Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín