Mladý řidič havaroval u sjezdu z dálnice, spolujezdec nehodu nepřežil

Foto: Policie ČR

OTROKOVICE – Tragický čtvrtek si na silnicích ve Zlínském kraji vyžádal druhou oběť. Tentokrát zraněním podlehl teprve pětadvacetiletý muž u sjezdu z dálnice v Otrokovicích. Smrtelnou srážku nyní šetří policie.

K havárii došlo ve čtvrtek po desáté hodině večer. „Osmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky BMW při jízdě ve směru z Otrokovic do Zlína v blízkosti sjezdu z dálnice zřejmě v důsledku vysoké rychlosti a zhoršených povětrnostních podmínek nezvládl řízení a vjel přes středový oddělovací ostrůvek do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem značky Renault, které řídil šestapadesátiletý muž,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Těžká nehoda si bohužel vyžádala mladý život. „Při dopravní nehodě utrpěl těžké zraněný pětadvacetiletý spolujezdec z vozidla BMW, kterému po převozu do nemocnice podlehl. Řidiče osobního vozidla převezli záchranáři do nemocnice s lehkým zraněním, řidič nákladního vozidla z nehody vyvázl bez zranění,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Škoda na obou vozidlech se předběžně vyšplhala na čtyři sta tisíc korun.

Veškeré další okolnosti tragické dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty. „V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což hrozí viníkovi v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na šest let,“ dodala mluvčí.

Foto: Policie ČR