Pachatel série vloupání na Šumpersku a Olomoucku dopaden! Policistům v lese neujel

ŠUMPERSKO, OLOMOUCKO – Sérii vloupání na Šumpersku a Olomoucku má na svědomí pachatel, který již byl v hledáčku policie. Policisté ho dopadli při honičce ve středu 12. května, kdy zloděj ujížděl z Úsova na Šumpersku do polí a nakonec si neporadil s lesním terénem, kde uvízl.

Policisté přijali oznámení o vloupání do restaurace v Úsově na Šumpersku 3. května. Z restaurace zmizela finanční hotovost a mobil. O tři dny později se někdo vloupal do prodejny potravin v Lipince na Olomoucku, ze které zmizely cigarety v hodnotě 70 tisíc korun. O den později se někdo vloupal do bývalého zemědělského objektu v Troubelicích na Olomoucku a v noci z 11. na 12. května přijali policisté oznámení o pokusech vloupání do prodejen potravin v Lukavici na Šumpersku, Bohuslavicích na Šumpersku, ale také o vloupání do budovy Obecního úřadu v Bohuslavicích a další restaurace v Úsově, ze které zmizely lahve s alkoholem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Jak se ukázalo, sérii těchto vloupání měl na svědomí policistům dobře známý 30letý muž z Mohelnicka a jeho o 11 let mladší komplic, který v noci z úterý na středu asistoval svému parťákovi hlídkováním u napadených objektů. „V rámci série vloupání měl starší z dvojice způsobit majitelům napadených objektů škodu za více než 150 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Staršího z mužů, na kterého měli policisté v souvislosti s prověřovanou trestnou činností spadeno, zahlédla hlídka mohelnických policistů ve středu dopoledne v Úsově za volantem Citroenu, v němž cestoval společně se svým komplicem. Policisté zároveň věděli, že by řídit určitě neměl. Kvůli jeho předchozí nehodě s alkoholem mu totiž zadrželi řidičák.

Jakmile řidič zjistil, že se za ním policisté otáčejí, sešlápl plyn a začal ujíždět. Za Úsovem najel do pole a pokračoval směrem k Polici. Pak se snažil policisty setřást v lesním terénu. Osudným se mu stal břeh lesa, který se mu nepodařilo zdolat. Policisté pak oba muže zadrželi. V kufru auta nalezli nejen lahve alkoholu pocházející z nočního vloupání do úsovské restaurace, ale také náčiní, které starší z mužů používal k vloupání do objektů. Oba muži si již vyslechli obvinění. Staršímu z nich, s ohledem na výši způsobené škody, hrozí přísnější trest. Za mřížemi si může pobýt až pět let.