Průjezd Přerovem je noční můrou, na dálnici se mění směrové značení

foto: Tomáš Navrátil

PŘEROV – Dvě velké dopravní stavby na silnici I/55, jedna objížďka a desítkami kamionů ucpané město. Taková je v současné době každodenní realita v Přerově. Náklaďáky, které míří od Ostravy na Vyškov a Kroměříž nebo v opačném směru, totiž nerespektují dopravní značení objízdné trasy a zkracují si cestu právě přes Přerov.

„Průjezd Přerovem v současnosti připomíná noční můru. Město je doslova zablokované kamiony. Proto jsem svolal jednání se zástupci magistrátu i policie, abychom společně vymysleli řešení, které by Přerovu ulevilo. Dohodli jsme se na tom, že bude doplněno dopravní značení na příjezdových komunikacích tak, aby se tranzit musel městu bezpodmínečně vyhnout,“ sdělil po jednání náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kamiony, které nerespektují stávající objížďku, navíc ničí silnice v obcích v sousedství Přerova. Tamní starostové proto požádali o pomoc kraj a obrátili se také na dopravní inspektorát.

„O problémech víme a pravidelně se na kontroly kamionů zaměřujeme. Děláme maximum, abychom je udrželi na objízdné trase,“ uvedl ředitel Policie ČR v Přerově Martin Lebduška.

Aktivně situaci řeší i samotné město. „Požádali jsme ŘSD o změnu dopravního značení a to se konečně podařilo realizovat. Nyní je tedy i na D1 značen směr Brno přes D35 na Olomouc. Vozidla, která míří v tomto směru, jsou svedena do kolektoru ve směru na D35. Pokud chtějí pokračovat dále na Přerov, mohou se vrátit, ale řidiči jsou v nižší rychlosti upozorněni, že průjezd Přerovem je omezen. Jde o další opatření, kterým chceme omezit průjezd tranzitní nákladní dopravy přes naše město,“ vysvětluje radní Tomáš Navrátil.