Řidič s téměř čtyřmi promile při couvání naboural do šesti aut a zdi bytového domu

Ilustrační foto

ZLÍN – Neuvěřitelný pokus o jízdu skončil u silně podnapilého muže ve čtvrtek asi třicet minut po jedné hodině ráno nárazem do šesti zaparkovaných vozidel a do zdi bytového domu na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Řidič skončil na záchytce, poté v policejní cele. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

Incidentu si všiml pětapadesátiletý muž, kterého v noci vzbudily rány zvenku. „Šel se podívat z okna, co se venku děje a uviděl, jak osobní vozidlo couvá na parkovišti a zřejmě z něj chce vyjet. Při několika pokusech ale opakovaně naráželo do zaparkovaných vozidel. Muž proto zavolal na linku městské policie. Strážníci poté přivolali hlídku dopravních policistů,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté zjistili, že řidičem je pětapadesátiletý muž ze Zlína. „Choval se k nim velmi arogantně a tvrdil, že se nic nestalo. Skutečnost však byla jiná. Při svých pokusech o couvání poškodil celkem šest zaparkovaných osobních vozidel a zeď bytového domu. Dechová zkouška u něj ukázala neuvěřitelnou hodnotu – 3,68 promile alkoholu,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a převezli ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud ho po vystřízlivění dopravili do policejní cely. „Po nezbytných úkonech trestního řízení si muž dnes odpoledne vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela mluvčí.