Solidarita funguje, prostějovské železárny posílají pomoc do Indie

Ředitel HŽP Petr Vaněk

PROSTĚJOV – Pomoc v těžkých časech poskytla společnost HŽP z Prostějova svému indickému obchodnímu partnerovi. Výrobce listových a šroubových pružin posílá do Indie přenosný koncentrátor kyslíku Zen-O v hodnotě 50 tisíc korun.

„Právě proto, že Česká republika patřila před nedávnem k jedné z nejpostiženějších zemí pandemií covid-19, považujeme za naprosto přirozené pomoci v nouzi těm nejpotřebnějším,“ říká generální ředitel společnosti Petr Vaněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vedení firmy chtělo podle něj naplnit slova Mahátma Gándhí: „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

HŽP dodává do Indie pružiny pro vozy metra v indické Bombaji od loňského roku. Dceřiná firma Třineckých železáren zakázku získala společně s indicko-japonskou firmou Hitachi High-Tech (HHT).

HŽP vyrábí podvozkové pružiny pro železniční a automobilový průmysl tvářením za tepla. Více než 90 procent produkce putuje na export, zejména do zemí Evropské unie. Kromě švédského výrobce nákladních aut SCANIA patří mezi největší odběratele společnosti Ifor Williams, DAF, Tatravagonka, Greenbrier a Tatra Kopřivnice. Firma zaměstnává téměř 300 lidí zejména z Prostějova a jeho okolí.