V Prostějově naočkovali 24 828 lidí, dnes i arcibiskupa

Mons. J. Graubner se přijel očkovat do Prostějova

PROSTĚJOV – Prostějovské očkovací centrum si vybral jako své očkovací místo aplikace vakcíny proti covidu také olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Přidal se tak k 24 827 lidem, kteří vakcínu proti koronaviru v Prostějově dostali.

„Očkovací centrum nemocnice Prostějov jsem si vybral z toho důvodu, protože šlo očkování zařídit bez čekání,” pochvaloval si olomoucký arcibiskup, který si sám prošel těžkým průběhem onemocnění covid-19. „Myslím, že covid je pro každého překvapením a jak se zdá, každý reaguje jinak. To, co jsem zkusil já, bylo poměrně hodně silné. Tři týdny jsem strávil v nemocnici na umělém dýchání, ale jsem rád, že to velmi dobře dopadlo. Člověk měl možnost při této příležitosti lépe poznat práci zdravotního personálu a musím říct, že má úcta ke zdravotníkům a zdravotnictví hodně vzrostla, když jsem viděl jejich službu ve dne v noci,” řekl dále Mons. Jan Graubner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vzácná návštěva, která se však nevymykala běžnému provozu. Tak hodnotí zdravotníci přítomnost olomouckého arcibiskupa, který do velkokapacitního očkovacího centra v Prostějově dorazil v pátek odpoledne. Na řadu šel, stejně jako ostatní pacienti, bez dlouhého čekání krátce po svém příchodu do Společenského domu.

„Musíme po lidské stránce udělat vše proto, co je v našich silách. Já si myslím, že očkování je rozumná věc,” dodal krátce po aplikování první vakcíny olomoucký arcibiskup. Očkující zdravotníci jej vnímali jako návštěvu, která se řadí mezi milé a spolupracující pacienty. „Pan arcibiskup byl velmi milý a je to pro nás čest, že mezi očkovacími místy si zvolil právě naše,” těšilo zdravotnici, která očkovala Mons. Jan Graubnera.

Očkování proti covid-19 ve Společenském domě v Prostějově, na kterém se významně podílí Nemocnice AGEL Prostějov, probíhá podle plánu. V současné době zde zdravotníci za jeden den podají 600 vakcín a od 8. května zde zájemci o očkování mohou přicházet také o sobotách. Vzhledem k vysokému počtu vakcín nabízí očkovací centrum přihlášeným krátkou čekací dobu a zdravotníci zde netrpělivě očekávají otevření možnosti očkování pro věkovou skupinu 40+.