Ve Vsetíně loni přibylo pirátů silnic, rekordman jel 154 km/h

Ilustrační foto

VSETÍN – Stacionární radar ve Vsetíně přistihl v loňském roce 16 114 řidičů, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost. Oproti roku 2019 je jich o 1 880 více. Mezi nimi byl i řidič BMW, který překonal doposud nejvyšší naměřenou rychlost ve Vsetíně.

Vsetínští strážníci měří rychlost pomocí stacionárního radaru už čtvrtým rokem. Střídavě ho umisťují na tři místa, a to v Potůčkách na silnici I/57, v Rokytnici na silnici I/69 a v ulici Jiráskova u základní školy Trávníky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V loňském roce bylo stacionárním radarem zjištěno překročení rychlosti v 16 114 případech, což je o 1 880 více než v roce 2019, ale o 9 660 méně než v roce 2018, kdy se na Vsetíně s měřením začalo. „Zmíněná data prakticky kopírují trend i z jiných měst České republiky, kde po prvním roce měření stacionárními rady počet přestupků v letech následujících výrazně klesl. Mnohde až o padesát procent. Dopravní situace v exponovaných místech se tak zklidňuje a silniční provoz je na nich bezpečnější. A to je právě hlavní důvod, proč i město Vsetín k užití stacionárního radaru sáhlo,“ prohlásil starosta Jiří Růžička.

Zjištěné přestupky po vyhodnocení městskou policií putují na odbor správních agend radnice, jehož pracovníci podle závažnosti řidiče pokutují. V loňském roce činil výnos ze sankčních plateb 11,3 milionu korun. V roce 2019 to bylo 11 milionů a v roce 2018 pak 18,8 milionu korun.

Rekordmanem loňského roku se stal řidič osobního vozu BMW, jemuž radar v Potůčkách, kde je nejvyšší povolená rychlost 50 km/h, naměřil 154 km/h. Tím tento šofér překonal dosavadní maximum z roku 2018, které má na svědomí řidič vozu Honda s rychlostí 137 km/h naměřenou rovněž v Potůčkách.