Výjezd z Brodu na Jihlavu čeká příští týden dopravní omezení

HAVLÍČKŮV BROD – Příští týden začíná oprava kanalizace odvodnění silnice 1/38. Na výjezdu z Havlíčkova Brodu na Jihlavu se bude po dobu oprav jezdit jen jedním pruhem a ve špičce lze očekávat zdržení a kolony.

Opravy zahájí silničáři v pondělí 17. května, a to v závislosti na počasí. Práce budou probíhat na okraji silnice. Jde o navazující úsek od současné provizorní komunikace v místě výstavby okružní křižovatky JV obchvatu Havlíčkova Brodu v délce přibližně 200 metrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Účelem stavby je výměna stávající kanalizace zajišťující odvodnění silnice I/38 z důvodu jejího nevyhovujícího technického stavu, který prokázal předchozí kamerový průzkum. Stoku je třeba připravit na napojení na odvodňovací systém budovaného obchvatu, včetně vybudování zcela nových 30 metrů a nových revizních šachet u budované okružní křižovatky,“ uvedl vedoucí provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Lev. Při opravě budou zároveň odpojeny všechny stávající přípojky, které neslouží k odvodnění komunikace.

Práce s sebou přinesou dopravní omezení. V daném úseku se bude jezdit pouze jedním jízdním pruhem a provoz bude řízen světelnou signalizací. V ranní a odpolední špičce lze při průjezdu místem očekávat zdržení a tvorbu kolon.