Zlínští strážníci spěchali na pomoc seniorkám, které se ocitly v tísni

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Do nezáviděníhodné situace se v uplynulém týdny dostaly dvě starší obyvatelky krajského města. Na pomoc jim přispěchali zlínští strážníci spolu s dalšími složkami IZS. Informoval o tom zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Uplynulé úterý přišlo na linku 156 oznámení z bytového domu na Jižních Svazích. „Volající přitom uvedla, že na domovní chodbě nalezla svoji starší sousedku, která je bosa a na sobě má pouze pyžamo. Ženu vzala k sobě domů, ale nemá kontakt na nikoho z její rodiny. Na místo tak zamířila hlídka z místního okrsku,“ přiblížil situaci Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci vyhledali bydliště její dcery, kam vyrazila jiná hlídka městské policie. Ta ji však zastihla v okamžiku, kdy odcházela do práce a nemohla se zpozdit. Předala proto strážníkům klíč od matčina bytu a ti s ním vyrazili za seniorkou.

Veškerá snaha však přišla na zmar ve chvíli, kdy zjistili, že je z vnitřní strany zasunutý klíč, který znemožňuje odemčení. „Nakonec její byt zpřístupnil až přivolaný zámečník. Strážníci poté zkontrolovali, že starší ženě nehrozí žádné nebezpečí a o ranních nepříjemnostech vyrozuměli její příbuzné,“ dodal Pavel Janík.

Do bytu se dostali až hasiči s výškovou technikou

Ve stejný den dorazil na služebnu v Malenovicích dvaapadesátiletý muž, který měl obavy o svou matku. „S tou byl domluvený, že pojedou na nákup, ale maminka nereaguje na zvonění u domovních dveří, telefon je vypnutý a i v tomto případě je klíč zasunut z vnitřní strany zámkové vložky,“ řekl zástupce ředitele.

Hlídka se společně se synem dostavila k bydlišti sedmasedmdesátileté ženy, se kterou se pokusila znovu zkontaktovat. Ani tento pokus nebyl úspěšný a velké naděje nepřineslo ani zjištění od sousedů, kteří seniorku již několik dní neviděli. „Vzhledem k těmto skutečnostem byla na místo přivolána Policie ČR a taktéž Hasičský záchranný sbor, jehož příslušníci vstoupili do bytu oknem za použití výškové techniky. Uvnitř pak nalezli ležící vyčerpanou ženu, která strávila na podlaze svého bytu nedobrovolně několik dní. Zdravotnická záchranná služba následně seniorku převezla k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice,“ uzavřel Pavel Janík.