Na Protivanovsku havarovalo letadlo

Dopad musel být tvrdý, foto: HZSJMK

PROSTĚJOVSKO – U obce Kořenec havaroval při nouzové přistání ultralight. Letadlo při nouzovém přistání nezvládlo manévr a převrátilo se v poli na kabinu. Pilot utrpěl jen lehké zranění.

Nouzovému přistání, o které se pilot pokusil, měly předcházet technické problémy stroje při letu. Co konkrétně je způsobilo, se v tuto chvíli neví. Letadlu a jeho dvoučlenné posádce vyjely na pomoc všechny složky integrovaného záchranného systému. „Hasičské jednotky provedly protipožární opatření, unikající pohonné hmoty zachytávány do úkapové vany, jednu zraněnou osobu transportovala letecká záchranná služba do nemocnice,“ sdělil tiskový mluvčí Jihomoravských hasičů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Z policejního šetření vyplývá, že pilotoval devětačtyřicetiletý muž, společnost mu dělal jeho jednasedmdesátiletý otec. „Oba muži podstoupili dechovou zkoušku na alkohol. Výsledky byly negativní,” sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Stroj se při kolizi naštěstí vyhnul obydlené oblasti. Okolnosti havárie bude šetřit policie s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

foto: Hasiči Protivanov