Od lampičky vznikl požár, při kterém musely být z rodinného domu evakuováni čtyři lidé

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Krátce po půl čtvrté v noci hasiči přijali na tísňové lince hovor, ve kterém volající sděloval, že vidí, jak vychází z rodinného domu hustý kouř. Dvě hasičské jednotky okamžitě vyrazily na místo.

K požáru došlo dnes v Rychnově nad Kněžnou, konkrétně v ulici A. Sedláčka. Při příjezdu na místo nebyl hned oheň viditelný, ale vnitřek domu byl značně zakouřený. „V prvním patře domu se nacházeli čtyři lidé, tři z nich evakuovali hasiči pomocí nastavovacího žebříku, s posledním obyvatelem vyšli ven ve vyváděcí masce,“ říká mluvčí hasičů Ondřej Sezima. Všechny čtyři zachráněné osoby si prohlédla lékařská záchranná služba, naštěstí nikdo nebyl raněn.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hasičské jednotky se krátce po čtvrté hodině noční vracely zpět na své základny. Po likvidaci požáru si místo prohlédl vyšetřovatel hasičů, který konstatoval, že jeho příčinou byla zřejmě neopatrnost jednoho z obyvatel. Bohužel mu spadla do postele lampička, od které začalo poté hořet.

Škoda způsobená ohněm byla vyčíslena na 10 tisíc korun, hasiči ochránili hodnoty za zhruba 10 milionů korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice.