Vydatný déšť zvedne hladiny řek. Na východě kraje hrozí povodně

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové varovali před vydatnými dešti, které se během zítřka objeví na celém území Zlínského kraje. Za den by mohlo spadnout až 50 milimetrů srážek. Hladiny řek hlavně ve východní části kraje budou stoupat, řeky mohou dosáhnout i 2. stupně povodňové aktivity.

Výstraha před vydatným deštěm vejde v platnost v pondělí v šest ráno a potrvá až do páté hodiny odpoledne. Spadnout může až 50 milimetrů srážek za 24 hodin, a to hlavně na Valašsku a v Bílých Karpatech.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle Českého meteorologického ústavu budou srážky plnit koryta řek hlavně v oblasti Zlína, Uherského Brodu, Luhačovic, Valašských Klobouk, Vizovic, Bystřice pod Hostýnem, Vsetína, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm. Výstraha s druhým stupněm nebezpečí potrvá až do úterního poledne.

Meteorologové vyzývají k opatrnosti, voda se totiž může vylévat z břehů do okolní krajiny a snížit stabilitu stromů v podmáčené půdě. Pozor by si měli dát také řidiči. Voda může protékat přes silnice a způsobit aquaplaning.