Dva zfetovaní mladíci řídili auto. Navíc měli zákaz řízení

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

SUŠICKO – Nečekaný úlovek zaznamenala včera kolem deváté hodiny večer policejní hlídka z Kašperských Hor, která v obci Soběšice zastavila osobní auto tovární značky Opel Corsa.

Za jeho volantem seděl šestatřicetiletý muž z obce na severním Plzeňsku, ačkoliv má uložen trest zákaz řízení od měsíce srpna 2018 na tři roky. Navíc provedený test na návykové látky měl pozitivní na konopí a amfetamin. V autě se nacházel i spolujezdec, který (jak policisté zjistili) ho řídil ze Sušice do obcí Chmelná a Podmokly. „Čtyřiadvacetiletý muž z obce na Sušicku řídil vozidlo, i když má podle rozhodnutí městského úřadu v Horažďovicích uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od měsíce září 2020 na 14 měsíců. Navíc měl test také pozitivní na amfetamin a konopí. Policisté oba muže převezli do zdravotnického zařízení v Sušici, kde se podrobili lékařským vyšetřením a odběrům biologických materiálů. Policie v uvedených případech zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.