Fotbaloví fanoušci v Hradišti zaútočili na policejní hlídku

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Nečekanou dohru měl sobotní fotbalový zápas v Uherském Hradišti. Skupina fotbalových fanoušků tu napadla policejní hlídku. Zadrženo bylo pět lidí.

Ke konfliktu došlo večer ve tři čtvrtě na deset před restaurací Krček poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního vozidla a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z auta vystoupila a šla incident řešit. „Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli. Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Událost nadále řeší uherskohradišťští kriminalisté. „V souvislosti s tímto incidentem jsme zadrželi pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim nyní hrozí až čtyřleté vězení. Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž trestní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci,“ dodala Simona Kyšnerová.