Kdo střílel po yorkshirovi?

Komu mohl malý pejsek vadit? ilustr. foto

PŘEROV – Velmi smutný případ násilí na bezbranném zvířeti šetří policisté z Přerova. Doposud neznámý střelec v Předmostí usmrtil diabolkami nebohého yorkshira. Pes pošel po čtrnácti dnech intenzivní péče.

Kdo a proč po pejskovi střílel, je zatím nejasné. K útoku na psa došlo koncem dubna na dvoře rodinného domu v Přerově Předmostí. „Jakmile majitel zjistil, že pes není v pořádku, vzal ho na kontrolu k veterináři. Tam se zjistilo, že byl zasažen dvěma diabolkami, jednou do oblasti páteře a druhou v okolí tlamy. Jeden z projektilů mu navíc zůstal v těle,“ popsala tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Přes veškerou veterinární péči šestiletý pes o čtrnáct dní později na následky zranění uhynul. „Majiteli tím vznikla hmotná škoda dvanáct tisíc korun, citelnější je pro něho ovšem ztráta zvířecího člena rodiny,“ dodala Zajícová. Případ nepochopitelné lidské bezcitnosti a surovosti policie šetří pro trestný čin poškození cizí věci. V případě dopadení pachatele mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.