Muž nadýchal téměř 4,5 promile, podle jeho slov to bylo ještě málo

Ilustrační foto

BRNO – Kolemjdoucí v Táborské ulici si všimla muže, který spal na lavičce se zaklíněnou nohou. Tu mu vyprostila, ale zjistila, že je velmi opilý. Obrátila se proto na linku 156. Strážníci muži naměřili téměř 4,5 promile alkoholu v krvi.

Žena chtěla pouze pomoci člověku v nouzi, jakmile ale spatřila, že se začal muž podivně klepat, zavolala raději brněnské strážníky. Ti po příjezdu naznali, že je dotyčný pod silným vlivem alkoholu. Vykřikoval, odpovídal jim nesouvisle na otázky a dechovou zkoušku zvládl až na třetí pokus. „Když jsme mu sdělili hodnotu 4,36 promile, která může být pro člověka i smrtelná, vůbec se nad tím nepozastavil a řekl, že je to ještě málo,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Že muž umí i víc, zjistila hlídka od strážníků z operačního střediska. Ti jí řekli, že opilec už na záchytce záznam má a ten ukazuje hodnotu 5 promile. Dotyčný sice muže zákona ujišťoval, že je v pohodě, přivolaná záchranná služba si tím ale tak jistá nebyla a po prvotní kontrole rozhodla o okamžitém převozu na interní oddělení do nemocnice.