Na Hvězdě v Třebíči se opíjela parta mladistvých, zaznamenaly je kamery

ilustrační fotografie, zdroj: PČR

TŘEBÍČ – V alkoholovém rauši našli o víkendu strážníci partu mladistvých v Třebíči. Někteří z nich nadýchali dokonce přes dvě promile. Na místě zasahovali i třebíčští policisté.

Obsluha městského kamerového systému si v pátek 14. května večer všimla v blízkosti areálu Na Hvězdě skupiny osob. Z videa bylo patrné nejen to, že jsou dost opilí, ale zejména to, že jde o hodně mladé lidi. „Strážníci ve spolupráci s policisty na místě zadrželi 12 osob ve věku od 14 do 19 let z Třebíčska. U všech byla provedena dechová zkouška. Pozitivní výsledky byli zjištěny u deseti osob,“ informovala policejní mluvčí Lucie Šerková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Většina mladých výtečníků nadýchala policistům kolem jednoho promile. „Nejvyšší hodnota byla naměřena 15leté dívce z Třebíče, a to 2,44 promile alkoholu v dechu. Pozadu nezůstal ani 16letý mladík z Budkova, který nadýchal 2,39 promile,“ dodala Lucie Šerková. Policie případ řeší jako podezření ze spáchání trestného činu.