Nedostatek bydlení pro seniory v Opavě vyřešili úpravou Domova sv. Kateřiny

Fotografie: Město Opava - Domov svaté Kateřiny se rozrostl o 13 pokojů a zázemí pro klienty i personál

OPAVA – Domov svaté Kateřiny v Opavě-Kateřinkách se po opravě celého patra rozrostl o třináct nových dvoulůžkových pokojů. Senioři ve věku 65 let a výše se do nového bydlení mohou začít stěhovat už 1. června letošního roku.

Většina měst v České republice se potýká s nedostatkem komfortního bydlení pro seniory. V Opavě proto již před rokem došlo na výstavbu bydlení pro seniory a město nyní otevírá v opavském Domově sv. Kateřiny pro starší občany další ubytovací kapacity.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jedná se o sociální službu, respektive domov pro dalších 26 seniorů, kteří zde najdou důstojné a pohodlné bydlení s veškerým potřebným zázemím a péčí,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Poskytovaná sociální služba zde zahrnuje pomoc pečovatelek při úkonech sebeobsluhy jako je koupání, podávání stravy, oblékání, přesuny z lůžka a podobně. Ošetřovatelskou zdravotní péči zde ve spolupráci s lékařem poskytují zdravotní sestry a ošetřovatelky.

Úpravy patra v Domově svaté Kateřiny skončily už na konci února. Poté bylo nutné prostory vybavit. „První klienti se mohou nastěhovat 1. června,“ řekl mluvčí města Opavy Roman s tím, že kromě pokojů vzniklo v budově na Rolnické ulici číslo 24 i nové zázemí pro zdravotní sestry, pečovatelky a také společenská místnost i jídelna.

Dále na našem webu

Pachatel z Ostravy si jako oběť vytipoval slepce, před činem jej pronásledoval