Nemocnice povoluje návštěvy, vyžaduje testy nebo očkování

Při splnění speciálních podmínek můžete za svými blízkými.

OLOMOUCKÝ KRAJ – Nemocnice AGEL v Olomouckém kraji otevírají dveře k návštěvám hospitalizovaných pacientů. Od pondělí 17. května bude moci na oddělení za účelem návštěvy přijít člověk, který se prokáže negativním testem na covid nebo bude plně proočkován.

Máte v nemocnici hospitalizovaného blízkého? Od dnešního dne ho můžete za speciálních podmínek navštívit. Návštěvní doba v nemocnicích AGEL je stanovena od 14:00 do 16:00 hodin. „K jednomu pacientovi mohou současně přijít pouze dvě osoby, a to nejdéle na dobu patnácti minut. Návštěva pacienta je možná pouze za splnění podmínky absolvování PCR testu s negativním výsledkem, ne starším 48 hodin před zahájením návštěvy. Z dokladu musí být patrné, kdo test provedl nebo absolvování POC antigenního testu s negativním výsledkem, ne starším 48 hodin před zahájením návštěvy. I z tohoto dokladu musí být patrné, kdo test provedl,“ sdělil tiskový mluvčí Adam Klesl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V případě, že návštěva zvolí k otestování antigen, nesmí se jednat o samotest, jenž vyhodnocuje laická osoba, ale testování musí proběhnout ve veřejném centru. O starost méně pak budou mít plně proočkovaní lidé, kteří mají k dispozici certifikát o očkování proti COVID-19, s tím, že od řádně dokončeného očkování í proběhla doba minimálně 14 dnů.

Dveře nemocnic se otevřou i těm, kteří mají potvrzení lékaře o prodělání COVID-19, pokud od jejich prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní. „V potvrzení musí být uvedeno, kdy uběhla izolace a kdy byl proveden první PCR/AG test s pozitivním výsledkem,“ dodal Klesl.

Po celou dobu pobytu v nemocničním areálu je nutné používat ochranu dýchacích cest – respirátor minimální třídy FFP2/N95 (bez výdechového ventilu). Výjimky mají návštěvy u terminálně nemocných pacientů, které jsou zohledněny a ponechány na uvážení ošetřujícího lékaře. Povoleny ale nejsou návštěvy pracovišť s covid pozitivními pacienty.