Nemocnice v Českých Budějovicích je opět blíže běžnému provozu

Nemocnice České Budějovice (zdroj jihnem.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovická nemocnice ode dneška dále navyšuje svou kapacitu pro plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s Covid-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče.

„Pokračujeme v řízeném návratu k plánované zdravotní péči. Po dobu dalších dvou týdnů bude kapacita našich operačních sálů navýšena ze stávajících osmdesáti procent na devadesát, poté rozhodneme o dalším režimu plánované péče. Přestože již i u nás pozorujeme zlepšení epidemické situace, stále se společně se Zlínským krajem a Vysočinou řadíme mezi regiony nejvíce postižené pandemií Covid-19,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stejného důvodu zůstává v českobudějovické nemocnici nadále beze změny v platnosti zákaz návštěv. „Pokud vše půjde dobře, rádi bychom se do téměř běžného režimu vrátili od prvního června,“ dodal Šnorek.

Pacienti, jejichž plánované hospitalizace, operace, výkony a vyšetření byly zrušeny, budou informováni o novém termínu telefonicky, SMS, emailem či písemně.