Opilá žena rušila noční klid, vulgárně napadala i policisty

ilustrační foto

JIHLAVA – Silně opilou ženu, která bezdůvodně napadala lidi ve svém okolí, zajistili jihlavští policisté. Agresorka skončila na záchytce a nyní čelí podezření ze spáchání přestupku a z trestného činu.

O agresivním chování ženy v jihlavské bytovce se policisté dozvěděli v pátek 14. května po desáté hodině večer z telefonátu tísňové linky. „Na společné chodbě opilá žena vulgárně urážela ostatní obyvatele domu, chovala se agresivně a na osoby v okolí útočila i fyzicky,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do domu neprodleně vyrazila policejní hlídka. Ukázalo se však, že své výbuchy agresorka nezkrotí ani před muži zákona. „Žena odmítala spolupracovat, chovala se stále agresivně a slovně napadala každého v okolí, včetně hlídky,“ dodala Jana Kroutilová. Na výzvu policistů žena podstoupila dechovou zkoušku, která ukázala 2,63 promile alkoholu. Policisté ji poté odvezli na záchytku k vystřízlivění.

Osmatřicetiletá žena je podezřelá z trestného činu výtržnictví a z přestupku proti veřejnému pořádku. Případ policisté dále prověřují.